Ogłoszenia duszpasterskie 26 Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła-01.X.2023 r.

1).Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca:
-po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu
-po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych
-rozpoczynamy miesiąc październik w szczególny sposób poświęcony MB Różańcowej. Przez modlitwę Różańcową chcemy prosić Boga o dar pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach. Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny na tę piękną i wspólnotową modlitwę. W dni powszednie różaniec o godz.16.30.Przed różańcem i po różańcu Msza św. Zostańmy na Mszy. W niedzielę różaniec o godz. 15.00. W związku z miesiącem różańcowym, który przeżywamy proponujemy dzieciom ,,Konkurs Różańcowy”. Zachęcamy do własnoręcznego robienia różańców: różna techniką i z różnego rodzaju materiału. Pomysłów i metod wykonania a może być wiele.
Prace dzieci będą prezentowane w dekoracji przy ołtarzu. Najpiękniejsze będą nagrodzone.
2).W tym tygodniu:
-jutro – św. Aniołów Stróżów;
-w środę- św. Franciszka z Asyżu;
-w czwartek- św. siostry Faustyny Kowalskiej;
-I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30 do 17.00;
-w sobotę – NMP Różańcowej O godz. 08.00 wyjazd RŻR i chętnych na Diecezjalne; spotkanie do Jędrzejowa. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii.
Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.
3). Na ołtarzach bocznych do szklanych pojemników możemy składać niepotrzebne, zepsute i inne przedmioty srebrne i złote z których chcemy wykonać kielich jako dziękczynienie za dar naszej wiary z prośba o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin i parafii
4).W najbliższym czasie:
-13. X ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie w infanci mieszkańców Chmielowic
-15. X Dzień Papieski-dziękujemy Bogu za dar św. JP II. Będą smaczne kremówki
5).Przyjmujemy intencji Mszy św. na przyszły rok.
6).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy m.in. o „XXIV Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym” na Święty Krzyż.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy
7).Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele oraz umieszczone w gazetce.