• 735 974 559
 • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu (4.12.2022)

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu (4.12.2022)

 1. W imię Boże rozpoczynamy rekolekcje które poprowadzi ks. A. Nowak-wikariusz z par. Mnichów. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkie dni w spotkaniach rekolekcyjnych. Spowiedź w środę od 9.00-11.30 i 17.00-18.00 z przerwami na nauki rekolekcyjne. Nie odkładajmy pojednania się z Bogiem na ostatnie chwile przed Świętami. W środę na Mszy św. o 11.30 udzielimy S. Namaszczenia Chorych. Pomóżmy osobom chorym, samotnym być na tej Mszy. Niech to będzie wyraz naszej miłości wobec cierpiących i chorych. Wyjazd do obłożnie chorych we wtorek od 13.00.Zapisy w zakrystii. Ofiary, które będziemy składać w środę tradycją naszej parafii przekazywane są dla ks. rekolekcjonisty. Plan rekolekcje jest wyłożony na ołtarzu bocznym.
 2. Dzisiaj :
  -gościmy duet,,Laudans” pochodzący z Białorusi. Chcą nam towarzyszyć na rozpoczęcie rekolekcji Grają i śpiewają pieśni do słów ks. Jana Twardowskiego i św. JPII. Przez swoja twórczość mówią w pięknym śpiewie  o jedności  i miłości ludzi wierzących. Będą śpiewać na Mszach oraz po Mszy o 8.30 i 15.30 dadzą kilkuminutowy koncert.
  -z racji I niedzieli miesiąca ofiary które składamy na tace przeznaczamy na opał do CO kościoła
  -na Mszy  o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.Adoracja przeniesiona jest na najbliższą niedzielę
  -na Mszę o 11.30 zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem
 3. W tym tygodniu:
  -we wtorek-św. Mikołaja-patrona miłości i dobroci chrześcijańskiej. Dziś po Mszy o 11.30 spotkanie w kościele ze św. Mikołajem
  -w środę-św. Ambrożego
  -w czwartek-Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej
 4. Rozpoczęliśmy Adwent, który jest okresem radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia .W tym czasie codziennie-oprócz niedziel-sprawowana jest o 6.30 Msza św.Roratnia ku czci NMP Przed Roratami śpiew Godzinek
 5. W zakrystii możemy:
  -nabywać świece Caritasu na Stół Wigilijny.Ofiary za nie są przekazywane na dożywianie biednych dzieci.Te świece, które będą na naszych stołach przy wieczerzy wigilijnej przyniesiemy na Pasterkę. Po procesji postawimy je na grobach tych,których już nie ma wśród nas. Niech nie będzie rodziny, w której by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne rodzinne Święta.
  -nabywać kalendarze na przyszły rok
 6. W zakrystii u p.organisty możemy zakupić poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić przy wigilijnym stole
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności Marian Gołębiowski z Siedlec
 8. Gdyby ktoś chciał ofiarować choinki na wystrój kościoła na czas Bożego Narodzenia to proszę skontaktować się z księdzem.
 9.  Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się bocznej kaplicy
 10. Parafia organizuje w dniach 14-16.IV pielgrzymkę do Wilna śladami Miłosierdzia Bożego oraz we wrześniu pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w zakrystii
 11. Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej