• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata- 26.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata- 26.11.2023

XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata-26.XI.2023 r.

1).Dzisiaj

-niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata-ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.

-13 rocznica śmierci ks. Stefana. Msza św. w Jego intencji jutro o godz.17.00. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę, dziękując Bogu za dar Jego pracy w naszej parafii.

-na każdej Mszy święcimy opłatki,którymi będziemy się dzielić z najbliższymi przy wigilijny stole. Poświęcony opłatek jest symbolem jedności,przebaczenia i wiary w Jednego Boga. Tak jak w ubiegły latach opłatki nabywamy u p.organisty. Ofiary składane są podziękowaniem p.Marcinowi za Jego całoroczną pracę.

2).W tym tygodniu:

-w czwartek-święto św. Andrzeja Apostoła

-I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.15.

Solenizantom tygodnia i wszystkim gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

3).W najbliższą niedzielę:

-po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu

-po Mszy św. o 08.30 zmiana tajemnic różańcowych dla RŻR

-rozpoczynamy Adwent,który jest okresem radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie codziennie-oprócz niedziel-sprawowana jest o 6.30 Msza wotywna ku czci NMP tzw. ,,Roraty”. Zapraszamy na te piękne Msze  przygotowujące nas do Świąt. Nie zmarnujmy tego czasu Pamiętajmy o postanowieniach adwentowych, rekolekcjach,spowiedzi,codziennej gorliwej modlitwie. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy 10. XII a poprowadzi je ks.Łukasz Zygmunt.Plan rekolekcji możemy zabrać z bocznych ołtarzy.

-możemy nabywać świece Caritas na stół Wigilijny. Płomień świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin,którymi opiekuje się diecezjalna Caritas. Ofiary są przeznaczone na dożywianie dzieci, letni wypoczynek,wsparcie medyczne i edukacyjne.Niech nie będzie domu ani rodziny w którym by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne i rodzinne Święta. 

4). Dziękujemy rodzinom z Ostrowa-Golęcin za piękne i solidne  posprzątanie kościoła.

5). W tym tygodniu odeszli do wieczności z Łukowej: Zofia Piłat i Grzegorz Kogut.

6). W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników oraz kalendarze misyjne na przyszły rok

7). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy m.in. o Św.Andrzeju. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy bocznej.

8). Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.