• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła – 29. 10. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła – 29. 10. 2023 r.

XXX Niedziela Zwykła-29. X .2023 r.

1).Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni w której dokonuje się nasze zbawienie

2).W tym tygodniu:

-I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.15.

– w sobotę- św. Karola Boromeusza

Solenizantom tygodnia i wszystkim gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

3).W środę Uroczystość Wszystkich Św.a w czwartek Dzień Zaduszny-czas poświęcony pamięci tych co odeszli na drugą stronę życia .Darem,który my dajemy zmarłym to nasza codzienna modlitwa,o dar nieba dla nich i wiara,że spotkamy się z nimi w Domu Ojca. Modlimy się za tych zmarłych w każdy I piątek miesiąca Prosimy przedstawicieli z poszczególnych miejscowości o zabranie kopert z zakrystii. Msze  1.XI o godz.8.00(kościół) i 11.00(cmentarz). Procesja z kościoła o godz.10.30-Koronka do B.Miłosierdzia i modlitwy przy 5 stacjach na cmentarzu

W Dzień Zaduszny-wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.Msze o godz.8.30;11.30 i 17.00. Modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące-aby dzięki naszym modlitwom otrzymały życie wieczne. W Oktawie Uroczystości Wszystkich Św.za nawiedzenie cmentarza,zmówienie modlitwy w intencjach papieża,bycie w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny,który ofiarujemy za zmarłych. 

4).We wtorek o godz.17.00,,Noc Wszystkich Świętych”-wieczór modlitwy przemyśleń i oddanie się Bogu przez wstawiennictwo tych,którzy jako święci oglądają Boże oblicze. Rozpoczynamy to spotkanie od Różańca o godz.17.00 potem Adoracja przy relikwiach świętych i procesja światła na cmentarz. Nie ma różańca o 16.30. Możliwość spowiedzi dziś oraz we wtorek od 17.00 -18.00.

5). Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca:

-po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu

-po Mszy o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych dla RŻR

-ofiary zbierane na tace przeznaczamy na opał do CO kościoła

-na Mszy św. o 11.30 dzieci otrzymają nagrody z najpiękniejsze zrobione różańce

6). Na ołtarzach bocznych do szklanych pojemników możemy składać przedmioty srebrne i złote, z których chcemy wykonać kielich jako dziękczynienie za dar naszej wiary z prośbą o bł.Boże dla naszych rodzin i parafii.

7). W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników oraz kalendarze misyjne na przyszły rok.

8). 13 września organizowana jest 9 dniowa pielgrzymka do Rzymu i innych miejsc świętych.

9). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.W tym numerze przeczytamy m.in. o Uroczystościach Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy bocznej.

10).Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele oraz umieszczone w gazetce