Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę wielkiego postu – 03.03.2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu-03.03.2024 r

1).Dzisiaj:

-z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu

-po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych dla RŻR

-po Mszy o 8.30 spotkanie z rodzicami chcącymi chrzcić dzieci w najbliższych miesiącach

2).W tym tygodniu:

-jutro-święto św.Kazimierza Królewicza

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

3). Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkiego Postu:

-Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00

-Gorzkie Żale wraz z rozważaniem w niedzielę o godz.15.00.Nie ma wtedy kazania na Mszy o 15.30. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej,przyjąć Komunie św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

– Droga Krzyżowa ulicami Łukowej odbędzie się 24.03 w Niedzielę Palmową o godzinie 18.00.

-Rekolekcje rozpoczniemy w V niedzielę W. Postu-17.03 a poprowadzi je ks.Dariusz Snochowski.

4.)  Tradycją naszej parafii w czasie W. Postu zbierane są ofiary na kwiaty do wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego i kościoła. Proszę przedstawicieli z poszczególnych miejscowości o zabranie list z zakrystii.

5). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.W tym numerze przeczytamy m. in. o darze jałmużny w naszym życiu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy.

-z kaplicy możemy zabrać foldery Caritasu do odpisu 1,5% od podatku

6).Wyjazd do kina na film,,Powołany II” odbędzie się 06.03.o godz.16.00 z parkingu przy kościele. Prosimy o potwierdzenie w zakrystii swojego wyjazdu i wpłaty na film w wysokości 14 zł.

7).  Od 05-07.04 par.katedralna w Kielcach organizuje pielgrzymkę do Wilna.Szczegóły u ks.Dawida.

8).Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.