• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego -07.04.2024 r.

1).Dzisiaj:

-Niedziela Miłosierdzia Bożego.Polecamy Bogu:nas,nasze rodziny Bożemu Miłosierdziu w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W czasie Adoracji z racji zbezczeszczenia  Figury MB będziemy modlić się  litanią Loretańską do NMP oraz śpiewać suplikacje.

-po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych dla RŻR

2).W tym tygodniu:

-Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Na Mszy św. o 17.00 poświęcenia książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Solenizantom tygodnia i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego

3).KOMUNIKAT ks.Biskupa

Dnia 26 marca 2024 r., gdy w Ewangelii przewidzianej na ten dzień były odczytywane słowa o zdradzie Judasza, po raz kolejny zło ujawniło swoją nienawiść wobec tego co Boże i święte. Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o zniszczeniu kapliczki Matki Bożej w Czerwonej Górze. Kapliczka, która powstała w 1934 r. dzięki wierze i ofiarności mieszkańców Sitkówki, przy której przez lata były sprawowane nabożeństwa majowe, poświęcenie pól, która była otaczana szczególną pobożnością wiernych, a w czasie ostatniego remontu ronda przy którym stała delikatnością pracowników,czyniących wszystko, by nie naruszyć jej konstrukcji została haniebnie zdewastowana. Jako wierni Kościoła Chrystusowego nie możemy wzywać do odwetu, ale chcemy usilnie modlić się o opamiętanie dla sprawcy tego czynu, by zawrócił z drogi prowadzącej ku judaszowej nocy. Prośmy również o miłosierdzie Boże nad naszą Ojczyzną, abyśmy w czasie krytyki tego co Boże i święte, potrafili stanąć w obronie wartości, którym wierni byli nasi przodkowie.

Polecam odczytanie powyższego komunikatu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w dniu 7 kwietnia, we wszystkich kościołach i kaplicach dekanatu chęcińskiego oraz przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić Litanię Loretańską i odśpiewać Suplikacje.

† Jan Piotrowski-BISKUP KIELECKI

4).Dnia 17.04 organizowany jest wyjazd do kina na film,,Wandea”- zwycięstwo albo śmierć. Film opowiada o masowym buncie katolickiego ludu francuskiego w Wandei ,w zachodniej Francji, który wybuchł po ponad trzech i pół letniej tyranii przywódców rewolucji Francuskiej. Wyjazd o godz.18.10. Cena biletu 14zł. plus przejazd. Zapisy w zakrystii.

5). Parafia Katedralna wraz z ks.Dawidem organizuje w dniach pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 06-14.04. 2024 Szczegóły w zakrystii.

6). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. Dzisiaj przeczytamy m.in. o darze Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w  bocznej kaplicy. 

7). Intencje Mszy św.są zamieszczone w gazetce parafialnej i wywieszone w gablocie przy kościele.