Ogłoszenia parafialne na XVI niedzielę zwykłą – 21.07.2024 r.

XVI  Niedziela Zwykła-21.07.2024r.

1). Zachęcamy  do udziału w Pieszej i Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę.

2). W tym tygodniu:

-jutro-Święto św. Marii Magdaleny

-we wtorek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

-w czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła

-w piątek – Joachima i Anny, rodziców NMP;

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

– z racji przypadającego tym tygodniu św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Przy okazji poświęcenia będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na zakup samochodów dla misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji kierowców oraz wszystkich podróżujących.

3). W tym tygodniu odszedł do wieczności Władysław Kaczor z Łukowej.

4). W środę zostały zakończone prace przy odnowionym ołtarzu z kaplicy bocznej. Dziękujemy za ofiary składane na odnowienie tego ołtarza w czasie kolędy. Ofiary składane w tym miesiącu są przeznaczone na brakującą resztę oraz na kolejne prace w naszej świątyni m.in. na wkład własny na remont ołtarzy bocznych.W zakrystii zostały jeszcze listy z Łukowej Wału.

5). W najbliższym czasie:

-28 lipca po każdej Mszy św.poświęcenie pojazdów z racji św.Krzysztofa

-11.08.odpust z racji Uroczystości Przemienienia Pańskiego. Msze o godz.8.00;10.00 i Suma o 12.00

– 13.08 kolejne nabożeństwo fatimskie.

– 01.09 – dożynki parafialne

6). 30 i 31.08 parafia organizuje pielgrzymkę do Zamościa,w czasie której będziemy zwiedzać m.in. Sanktuarium MB w Krasnobrodzie, kościół na wodzie, Stare miasto. Koszt 300zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Prosimy o wpłacanie zaliczki w wysokości 100 zł.

7). Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni pierwszej grupie mieszkańców z Łukowej Centrum i ulicy Koziej.

8). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. Dzisiaj w gazetce przeczytamy m.in. Rodzicach NMP św. Joachimie i Annie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się kaplicy bocznej.

9.) Intencje Mszy Świętych są wywieszone w gablocie przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej.