• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
XXIX Niedziela Zwykła-22.10.2023.

XXIX Niedziela Zwykła-22.10.2023.

XXIX Niedziela Zwykła-22.X.2023 r.

 1). Dzisiaj o godz.18.00 w par. Nowiny spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Św.

 2). W tym tygodniu:

-w sobotę- święto św. ap. Szymona i Judy Tadeusza

-w najbliższą niedzielę rocznica poświęcenia Kościoła

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

3). Dziękujemy wszystkim za pomoc w przezywaniu Dnia Papieskiego: ofiary składane na cele kształcenia zdolnej młodzieży, pomoc w sprzedaży ,,Kremówek Papieskich”

4). W dni powszednie różaniec o godz.16.30.Przed różańcem i po różańcu Msza św.  W niedziele różaniec o godz. 15.00.

5). Na ołtarzach bocznych do szklanych pojemników możemy składać przedmioty srebrne i złote, z których chcemy wykonać kielich jako dziękczynienie za dar naszej wiary z prośbą o bł. Boże dla naszych rodzin i parafii.

6). Za 9 dni Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas poświęcony pamięci tych co odeszli na drugą stronę życia. Darem, który my dajemy zmarłym to nasza codzienna modlitwa, o dar nieba dla nich i wiara, że spotkamy się z nimi w Domu Ojca. Tradycją lat ubiegłych roznoszone są do naszych rodzin koperty na wypominki. Wpisujmy czytelnie naszych zmarłych za których  chcemy się modlić w niedzielnych wypominkach. Modlimy się za tych zmarłych w każdy I piątek miesiąca. Prosimy przedstawicieli z poszczególnych miejscowości o zabranie kopert z zakrystii. Msze  1.XI o godz.8.00 (kościół) i 11.00 (cmentarz). Procesja z kościoła o godz.10.30 i modlitwy przy 5 stacjach na cmentarzuW Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz.8.30;11.30 i 17.00.

7). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy min .o Św. Szymonie i Judzie Tadeuszu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy.

8). Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele oraz umieszczone w gazetce.