• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ze wschodu przybyli…

Ze wschodu przybyli…

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Trzech Króli w naszej parafii gościliśmy Trzech Mędrców ze Wschodu. Przybyli oni, aby złożyć swoje dary  Jezusowi. Przedstawiciel Europy – Melchior ofiarował złoto będące symbolem władzy królewskiej przynależnej Chrystusowi na ziemi. Kacper, który według tradycji przybył z Afryki,  przyniósł mirrę będącą symbolem człowieczeństwa i męczeńskiej śmierci Jezusa.  Baltazar, który przybył z Azji, ofiarował dzieciątku kadzidło – symbol boskości. Trzej mędrcy zostali uroczyście przywitani w bramie kościoła przez kapłanów, asystę liturgiczną i licznie zgromadzonych wiernych. Po czym wszyscy udali się do stóp Nowonarodzonego, aby tam oddać pokłon. Następnie została odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem księdza Dawida. Słowo Boże ukazujące głębie wydarzeń tych sprzed wieków i tych, w których wszyscy brali udział, ukazał Ksiądz Proboszcz w wygłoszony Słowie Bożym. Już dziś dziękujemy przybyłym Mędrcom, gościom i wszystkim uczestnikom liturgii za wspólną modlitwę i zapraszamy do naszej wspólnoty parafialnej.