• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
I Niedziela Adwentu (28.11.2021)

I Niedziela Adwentu (28.11.2021)

1) Dzisiaj:
– rozpoczynamy Adwent, który jest okresem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie od poniedziałku do soboty sprawowana jest Msza wotywna ku czci NMP Panny tzw. roraty. Przed roratami śpiew godzinek. Pamiętajmy o postanowieniach adwentowych, spowiedzi, rekolekcjach, codziennej gorliwej modlitwie. Dbajmy, aby przyziemne sprawy nie przysłoniły nam Nocy Betlejemskiej. Rekolekcje rozpoczynamy za tydzień, a poprowadzi je ks. Miłosz Hołda. Plan rekolekcji możemy zabrać z bocznych ołtarzy.
2) Tydzień temu poświęciliśmy opłatki, którymi będziemy się łamać przy Wigilijnym Stole. Tak jak w ubiegłym roku nabywamy je u pana organisty w zakrystii. Ofiary składane są podziękowaniem panu Marcinowi za Jego całoroczną pracę: granie na Mszy każdego dnia, prowadzenie scholii, upiększanie wszelkich uroczystości. Pamiętajmy, że organista jest nam potrzebny przez cały rok, a nie jak niektórym, którzy przypominają sobie o panu Marcinie przy okazji chrztu, ślubu, czy pogrzebu.
3) W tym tygodniu:
– we wtorek – św. Andrzeja Apostoła
– w piątek św. Franciszka Ksawerego. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź od 16:15 do 17:00.
Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opeki Matki Bożej.
4) Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca:
– po Mszy Świętej o 8:30 dziesiątek różańca i zmiana Tajemnic różańcowych,
– ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na opał do CO kościoła,
– po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie ze Świętym Mikołajem.
– adoracja przeniesiona na II Niedzielę Adwentu
5) W zakrystii możemy nabywać świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiary za nie przekazywane są na dożywianie biednych dzieci. Te świece, które będą stać na naszych wigilijnych stołach przyniesiemy na Pasterkę, a później postawimy je na grobach, tych, którzy już odeszli do wieczności.