• 735 974 559
 • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
II Niedziela Adwentu (5.12.2021)

II Niedziela Adwentu (5.12.2021)

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje które poprowadzi je ks.Miłosz Hołda-wykladowca Filozofii w naszym Seminarium. Zachęcamy do uczestniczenia we wszystkie dni w spotkaniach rekolekcyjnych. Spowiedź w środę od 9.00 do 11.30 i od 17.00 do 18.00 z przerwami na nauki rekolekcyjne. Nie odkładajmy pojednania się z Bogiem na ostatnie chwile przed Świętami.W środę na Mszy 11.30 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pomóżmy chorym i samotnym być na tej Mszy.Niech to będzie wyraz naszej miłości wobec cierpiących i chorych. Wyjazd do obłożnie chorych we wtorek o 13.00 Zapisy w zakrystii. Ofiary ,które będziemy składać w środę w czasie spowiedzi tradycją naszej parafii są przekazywane dla ks. rekolekcjonisty. Plan rekolekcji możemy zabrać z bocznych ołtarzy
 2. Dzisiaj:
  -po Mszy św. o 8.30 dziesiątek różańca i zmiana Tajemnic różańcowych
  -ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na opał do CO kościoła
  -adoracja przeniesiona na III niedzielę Adwentu
 3. W tym tygodniu:
  -juto-św.Mikołaja-patrona miłości i dobroci chrześcijańskiej.Dziś po Mszy o godz.11.30 spotkanie w kościele ze św.Mikołajem
  -we wtorek-św.Ambrożego
  -w środę-Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.Na Mszę św.godz.18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące do I komunii św. Na tej Mszy poświęcenie szkaplerzy
  Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej
 4. Rozpoczęliśmy Adwent,który jest okresem radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie codziennie o 6.30-oprócz niedziel-sprawowana jest Msza wotywna ku czci NMP. tzw Roraty. Zapraszamy na te piękne Msze przygotowujące nas do Świąt. Przed Roratami śpiew godzinek ku czci NMP.
 5. W zakrystii możemy:
  -u p.Marcina możemy nabywać poświecone opłatki,które są symbolem jedności parafii,przebaczenia, i wiary w Jednego Boga.Ofiary są wynagrodzeniem dla p.Marcina za jego całoroczną pracę
  -nabywać świece Caritasu na stół wigilijny.Ofiary za nie są przekazywane na dożywianie biednych dzieci.Te świece,które będą stać na naszych wigilijnych stolach przyniesiemy na Pasterkę a później postawimy je na grobach tych, których już nie ma wśród nas.Niech nie będzie rodziny w której by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne rodzinne święta.
  -zakupić kalendarze misyjne na przyszły rok.Ofiary za nie są przekazywane na cele misjonarzy
 6. Na ołtarzach bocznym możemy oglądać 2 monstrancje:jedna ta po prawej stronie wykonana jest z tych złotych i srebrnych przedmiotów,które były zbierane rok temu.Uzbierano:194 dkg złota oraz 3kg 170 dkg srebra.Te zebrane przedmioty wystarczyły na zrobienie nowej monstrancji na 100 lecie konsekracji naszej świątyni,która była 20.02.1902 r.Wartość tej monstrancji z futerałem to11.000,00 Odnowiona też została stara 100 letnia monstrancja stojąca na ołtarzu po lewej stronie.Odnowienie jej kosztowało 4.500 zł.Na jej dnowienie złożył ofiarę pewien mężczyzna w wysokości 3.500zł. Resztę kosztów pokryła parafia.Poświęcenie tych monstrancji nastąpi 31.05.w czasie S.Bierzmowania.
 7. Gdyby ktoś chciał ofiarować choinki na wystrój kościoła na czas Bożego Narodzenia to proszę się skontaktować z księżmi
 8. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami obowiązuje nas noszenie maseczek i zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej w tym kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania u ministrantów cotygodniowej gazetki parafialnej. W najnowszym numerem przeczytamy artykuł o parafii Chęciny Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy.
 10. Intencje Mszy są wywieszone w gablocie przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej