• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny

III Niedziela Adwentu (12.12.2021)

1) Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu.
2) W tym tygodniu:
-jutro – św. Łucji – rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Modlimy się
w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
-we wtorek – św. Jana od Krzyża,
Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni
i opieki Matki Bożej Łukowskiej.
3) Kończymy Adwent,który jest okresem radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie codziennie o 6.30 – oprócz niedziel-sprawowana jest Msza wotywna ku czci NMP tzw. Roraty. Przed Roratami śpiew godzinek ku czci NMP.
4) W zakrystii możemy:
-u p.Marcina możemy nabywać poświęcone opłatki,które są symbolem jedności parafii,przebaczenia i wiary w Jednego Boga. Ofiary są wynagrodzeniem dla p.Marcina za jego całoroczną pracę;
-nabywać świece Caritasu na stół wigilijny.Ofiary za nie są przekazywane na dożywianie biednych dzieci. Te świece,które będą stać na naszych wigilijnych stolach przyniesiemy na Pasterkę a później postawimy je na grobach tych, których już nie ma wśród nas. Niech nie będzie rodziny w której by nie
było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne rodzinne święta.
-zakupić kalendarze misyjne na przyszły rok. Ofiary za nie są przekazywane na cele misjonarzy.
5) Gdyby ktoś chciał ofiarować choinki na wystrój kościoła na czas Bożego Narodzenia to proszę
się skontaktować z księżmi
6) Bóg zapłać p. Barbarze Seweryn za obszycie obrusów na ołtarze oraz Mateuszowi Sękowi za zamontowanie szafki i umywalki z zakrystii.
7) W związku z panująca pandemią,ograniczeniami oraz dbając o bezpieczeństwo rodzin naszej parafii, zwłaszcza osób chorych i samotnych
–po długim namyśle i konsultacjach z różnymi osobami zdecydowaliśmy,że tegoroczna kolęda niestety będzie miała taki charakter jak rok temu. Będziemy się spotykać z rodzinami w kościele, modląc się w intencji: dzieci, młodzieży, rodzin, chorych i samotnych. Szczegóły podamy za tydzień. Za tydzień będziemy prosili o zabranie kopert z planem tych modlitewnych spotkań.
Dla nas kapłanów jest to też trudny czas,gdyż odwiedziny i błogosławieństwo domów i rodzin jest naszym obowiązkiem.