• 735 974 559
 • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
IV Niedziela Adwentu (17.12.2022)

IV Niedziela Adwentu (17.12.2022)

 1. W dniu dzisiejszym p. Karolina Kędzior wraz uczniami z wolontariatu ze SP z Łukowej po Mszach przeprowadzą akcje, ,Podziel się dobrem” w czasie której będą rozdawać świąteczne pierniczki jako uczczenie polskiej tradycji świątecznej. Jest to dar serca naszych dzieci i uczniów2).W sobotę Wigilia B. Narodzenia – dzień szczególny w kościele i polskiej tradycji. Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka siadamy z rodziną do stołu, aby dzielić się radością, że Bóg przyszedł na ziemię, aby nas zbawić. Przed posiłkiem przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, zapalmy świece Caritas, złóżmy sobie szczere życzenia, łamiąc się poświęconym opłatkiem, śpiewajmy kolędy. My kapłani pracujący i goszczący w parafii prosimy o wybaczenie wszelkich win i niedociągnięć,abyśmy mogli z czystym sercem zasiąść do Wigilii.Zgodnie z tradycja spożywamy potrawy postnenie spożywamy alkoholu.Pasterka o 24.00 a po niej procesja ze świecami na cmentarz i modlitwyza tych,których zabrakło przy stole. Przed Pasterką półgodzinna adoracja przygotowana przezp.organistę i scholkę.W czasie Świąt Msze o godz.8.00;10.00;12.00.Spowiedź w piątek od 17.00-18.Spowiedź w piątek od 17.00-18.00
 2. W poniedziałek drugi dzień Świąt-wspominamy św.Szczepana-męczennika.Na Mszy o godz.12.00poświęcenie owsa.Ofiary zbierane do puszek w ten dzień przeznaczamy na uczelnie katolickie.Solenizantom tygodnia i goszczącym w parafii życzymy błogosławionych dni.
 3. W zakrystii: – u p.Marcina możemy nabywać poświęcone opłatki -możemy nabywać świece Caritas na stół Wigilijny.Plomień świecy daje szansę na lepszą przyszłośćdzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas.Ofiary są przeznaczone na dożywianie dzieci,letni wypoczynek,wsparcie medyczne i edukacyjne.Niech nie będzie domu anirodziny w którym by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych w te piękne i rodzinne Święta-możemy również nabywać kalendarze misyjne na przyszły rok
 4. W tym roku kolędę- duszpasterskie odwiedziny rodzin parafii rozpoczniemy w sobotę 27.XIIKolęda to wspólna modlitwa o dar bł.Bożego dla naszych rodzin i domów.Bardzo proszę,aby w czasiekolędy w miarę możliwości była obecna cała rodzina.Dzieci,młodzież mają mieć przygotowane zeszy do katechezy.Ofiary składane na potrzeby kościoła przeznaczamy na remont głównego ołtarza orazmalowanie prezbiterium. Koszt tych prac ok.120 tys.zł.Widzicie ze większa cześć ołtarza została powielkich trudach rozebrana i zabrana do konserwacji do Krakowa. Pozostała główna cześć ołtarza,która jest zrobiona z jednolitego drewna i desek.Żeby rozebrać trzeba by ciąć w poprzek ołtarz awtedy straty materiałowe były by zbyt duże.Dlatego konserwatorzy zdecydowali, że będą odnawiać pozostałą część tu na miejscu.Prace w kościele rozpoczną się po 02.02.Tardycja lat ubiegłych proszęp.sołtyski i sołtysów o zorganizowanie kolędy. Niech błogosławieństwo kapłana będzie nas, nasze rodziny i domy chroniło od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.Gdyby ktoś nie życzył sobie czytania jego ofiar to proszę to powiedzieć księdzu.
                                     Plan kolędy
  28.XII Środa
  8.30
  Ostrów od Nidy -1ks od Jacka Żądeckiego
  Ostrów Golęciny i Centrum -1ks od Czesława Szałasa
  29.XII Czwartek
  8.30 Ostrów od Łukowej 1 ks.od Ryszarda Żadeckiego
  2 ks.od Wojciecha Domagały
  15.00 Łukowa-blok-1ks.od Ireny Kędzior
  Łukowa-Wygwizdów 1ks.od Krystyny Wojda
  30 XII Piątek
  godz.8.30
  Zbrza -Nowa Wieś- 1ks. od Andrzeja Gila
  2ks. od Roberta Piątka
  15.00
  Gajówka 1ks.od Edwarda Janikowskiego
  Lelusin 1ks.od Janiny Jaworskiej
  31.XII godz.
  8.30
  Łukowa-Kamionka 1ks.od Mariusza Chuka
  2 ks. od Jan Majchrzyka
  02.01 Poniedziałek-
  8.30
  Chmielowice I-1ks.od Przemysława Wojciechowskiego
  2ks.od Marka Petru
  15.00
  Chmielowice II-1ks.od Heleny Rutkowskiej 2ks.od Roberta Woźniczko
  Pojazdy prosimy 15 min przed kolędą. Plan może ulec zmianie w sytuacji nadzwyczajnej