Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

1) Dzisiaj niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Kończy się Okres Wielkanocny. Paschał przenosi się w pobliżu chrzcielnicy, zdejmuje się stułę  z krzyża i chowa się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Rozpoczyna się okres zwykły w liturgii kościoła.Szaty liturgiczne w kolorze zielonym.

2) W tym tygodniu:

-jutro- święto NMP Matki Kościoła

-w środę główny Odpust Parafialny NMP Królowej. Msze św. o godz.8.30; 11.30 i 17.00.Słowo Boże będzie głosił ks. Stanisław Lodziński wikariusz
z Chęcin

-w czwartek-święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

-w sobotę- św.Karola Lwangi i Jego Towarzyszy

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

3) Za tydzień:

-Uroczystość Najświętszej Trójcy

-Niedziela Grobowa.Msze św. o godz.8.30 (w kościele) i 11.30 na cmentarzu.Ofiary zbierane w ten dzień są przeznaczone na wywóz śmieci.

4).W tym tygodniu zostały zamontowane:nowa nakładka na drzwi do tabernakulum oraz sygnaturka. W ciągu 3 tygodni zostaną zawieszone obrazy,które wisiały w prezbiterium.Trwają prace konserwatorskie i złocenie ram a potem gruntowne odnowienie płócien.

5) W niedzielę 18 czerwca po mszy świętej o godz. 8:30 spotkanie
z kandydatami do bierzmowania oraz ich rodzicami.

6) Zapowiedzi:Patryk Rędzia-par.Łukowa i Aleksandra Dziewięcka-par.Dębska Wola-zap.II

7) Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej