• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Niedziela Trójcy Świętej – 26.05.2024.

Niedziela Trójcy Świętej – 26.05.2024.

Niedziela Trójcy Świętej-26.05.2024r.

1).Dzisiaj:
-Uroczystość Trójcy Świętej.Dziękujemy Boga za dar Stworzenia,Odkupienia i Uświęcenia
-Dzień Matki-Msza św.w intencji naszych mam i za zmarłe mamy o godz. 11.30
-gościmy siostry zakonne i dzieci z Domu Dziecka z Pacanowa.Ofiary zbierane po wyjściu z kościoła będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci.
2).We Czwartek Uroczystość Bożego Ciała.Msze o godz.8.00 i 10.00 z procesją do 4 ołtarzy. Proszę aby ołtarze przygotowali:I(koło Dino)-Łukowa-Wał; II(w centrum-Siedlce III);III(przy cmentarzu)- Siedlce-Górki;IV(przy kościele)-Łukowa Klin i Blok.Pamiętajmy,że robienie i strojenie ołtarzy to nie obowiązek,ale zaszczyt. W ten sposób chcemy dziękować Bogu za opiekę nad nami,naszymi rodzinami oraz prosić Go o Jego błogosławieństwo w tych trudnych i niebezpiecznych czasach.Zapraszamy na procesją druhów strażaków,RŻR, Margaretki, Akcję Katolicką,Rycerzy Niepokalanej,dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów,dzieci w strojach regionalnych,chór, scholkę , ministrantów asystę do figur i feretronów. Niech Msza św i procesja z Najświętszym Sakramentem będzie dla nas wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postacią chleba. Chrystus powiedział:    ,,Do każdego więc,który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”
3).W piątek główny odpust parafialny ku czci NMP Królowej.Msze o godz.8.30;11.30-Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska i procesja wokół kościoła i o godz. 17.00. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy dzieci z racji ich Święta-będzie modlitwa w ich intencji i prezenty. Na sumę zapraszamy asystę tak jak na Boże Ciało.Niech Maryja nasza patronka opiekuje się nami, naszymi rodzinami i parafią.Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Słowo Boże będzie głosił ks.Krzysztof.
4.W tym tygodniu:
-w środę-św.Teresy Ledóchowskiej.Na godz.18.00 zapraszamy rodziny z Łukowej-Centrum do
sprzątania kościoła
-w piątek-Święto Nawiedzenia NMP
-w sobotę-św.Justyna
Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni oraz opieki Matki Bożej.
5).Za tydzień:
-niedziel grobowa poświęcona zmarłym.Msza w kościele o godz. 8.30 i 11.30 na cmentarzu. O godz. 11.15 procesja na cmentarz i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.
-z racji I niedzieli miesiąca na Mszy o 11.30 Dziesiątka Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych  dla RŻR
-adoracja przeniesiona na niedzielę 09.06.
W tym tygodniu posprzątajmy nasze groby i ich otoczenie,aby spokojnie wywieź śmieci z cmentarza przed tymi uroczystościami
6).W najbliższym czasie:
-08.06 o godz.15.30 poświęcenie pól w Siedlcach,potem Msza przy remizie i festyn z racji Dnia dziecka.
Organizatorzy zapraszają.
-w niedzielę 09.06 na Msze św.o godz.8.30 zapraszamy dzieci z kl.VII i VI wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania
7).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. Dzisiaj w gazetce przeczytamy m. in. o Tajemnicy Trójcy Świętej..Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się kaplicy.