• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia na niedzielę Zesłania Ducha Świętego -19.05.2024 r.

Ogłoszenia na niedzielę Zesłania Ducha Świętego -19.05.2024 r.

Niedziela Zesłania Ducha Św.-19.05.2024r.

1).Dzisiaj:
-Niedziela Zesłania Ducha Św. Kończy się Okres Wielkanocny w Liturgii Kościoła. Paschał przenosi się w pobliże chrzcielnicy, zdejmuje się czerwoną stułę z krzyża i chowa się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Kończy się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej.Od wtorku rozpoczyna się okres zwykły w liturgii kościoła. Msze św.w szatach liturgicznych koloru zielonego
-na Mszy św.o 11.30 rocznica I komunii św.
2).W tym tygodniu wspominamy:
-jutro-Święto NMP Matki Kościoła
-w czwartek-Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
-w piątek-NMP Wspomożycielki Wiernych
Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni oraz opieki Matki Bożej
3).W najbliższą niedzielę:
-Uroczystość Trójcy Świętej
-Dzień Matki-Msza intencji naszych mam i za zmarłe mamy o godz. 11.30
-będziemy gościć 3 siostry zakonne i 4 dzieci z Domu Dziecka z Pacanowa. Siostry chcą się podzielić  swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi i zbierać ofiary na wakacyjny wyjazd z dziećmi. Obecnie w tym domu przebywa 30 dzieci. Najmłodsze ma 1,5 roku a najstarsza dziewczyna jest studentką.
3).W najbliższym czasie:
-30.05.Boże Ciało.Proszę,aby ołtarze przygotowali:I koło Dino-Łukowa-Wał;II w centrum-Siedlce III od Izabeli Wojsa do Mateusza Sęka; III przy cmentarzu-Siedlce-Górki; IV przy kościele-Łukwa Klin i i Blok. Pamiętajmy,że przygotowywanie ołtarzy jest zaszczytem z prośbą o bł.Boże dla rodzin.
-31.05 główny odpust parafialny ku czci NMP Królowej.Msze św.o godz. 08.30;11.30 z procesją wokół Kościoła i 17.00 Na Mszę o 11.30 zapraszamy dzieci z racji ich Święta-będą prezenty.
-02.06 niedziela grobowa poświęcona zmarłym.Msza w kościele o godz.8.30 i 11.30 na cmentarzu.
4). 01.06 na polach Lednickich odbędzie się XXVIII spotkanie młodych. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie.Chętnych,którzy chcą uczestniczyć w tym spotkaniu proszę o kontakt z ks.Sebastianem
5). W tym tygodniu odeszli do wieczności:Stanisława Żelichowska z Łukowej i Stanisław Baran z Ostrowa
6 ).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.Dzisiaj w gazetce przeczytamy m. in. o Duchu Świętym. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się kaplicy.