• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – Gaudete- 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – Gaudete- 17.12.2023 r.

III Niedziela Adwentu-17.XII.2023 r.

1).Trwamy w adwencie ,który jest okresem radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu o 6.30 Msza wotywna ku czci NMP tzw ,,Roraty”Przed Roratami śpiew Godzinek ku czci NMP. Nie zmarnujmy tego ostatniego tygodnia adwentu.

2).W najbliższą niedziele Wigilia B.Narodzenia-dzień szczególny w kościele i polskiej tradycji.Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka zasiadamy z rodziną do stołu,aby dzielić się radością,że Bóg przyszedł na ziemię,aby nas zbawić.Msze o godz.8.00;10.00 i 12.00 oraz Pasterka o 24.00. Po niej procesyjnie pójdziemy na cmentarz aby pomodlić się o dar nieba dla naszych najbliższych oraz postawić świece Caritasu na grobach najbliższych. Przed Pasterką półgodzinna adoracja przygotowana przez pana organistę i scholkę. W Boże Narodzenie (poniedziałek) Msze o godz.8.00;10.00 i 12.00. Spowiedź dziś w czasie Mszy, w tygodniu przed Roratami i w sobotę od 17.00-18.00

3).We wtorek drugi dzień Świąt-św.Rodziny:Jezusa,Maryi i Józefa.Na Sumę zapraszamy Małżonków, którzy obchodzą rocznice Sakr.Małżeństwa.W czasie tej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wspominamy również św.Szczepana-męczennika.Na Mszy o godz.12.00 poświecenie owsa. Ofiary zbierane do puszek we wtorek przeznaczamy na uczelnie katolickie.

4). W tym roku kolędę- duszpasterskie odwiedziny rodzin parafii rozpoczniemy w czwartek.Kolęda to wspólna modlitwa o dar bł.Bożego dla naszych rodzin i domów. Bardzo prosimy,aby w czasie kolędy w miarę możliwości była obecna cała rodzina.Dzieci,młodzież mają mieć przygotowane zeszyty do katechezy.Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na cele parafialne i księży. Niech błogosławieństwo kapłana będzie nas, nasze rodziny i domy chroniło od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

5).W zakrystii:

-możemy nabywać świece Caritas na stół Wigilijny.Ofiary za nie są przeznaczone na dożywianie biednych dzieci.Te świece,które będą na naszych stołach przy wieczerzy przyniesiemy na Pasterkę a potem w procesji zaniesiemy je na cmentarz i postawimy na grobach tych których już nie ma wśród nas.Niech nie będzie domu ani rodziny w której by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne i rodzinne Święta.  

-nabywać u p. organisty opłatki, którymi będziemy się dzielić z najbliższymi przy w wigilijny stole.

-możemy nabywać kalendarze misyjne na przyszły rok. Ofiary są przeznaczone na cele misji.

6).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.W tym numerze przeczytamy m. in. o trzeciej niedzieli Adwentu.tzw. Gaudete.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy bocznej.

7).Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.