• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu – rok  B – 10.12.2023 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu – rok B – 10.12.2023 r.

II Niedziela Adwentu-10.XII.2023 r.

1).W imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks.Łukasz Zygmunt .Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkie dni w spotkaniach rekolekcyjnych. Spowiedź w środę od 09.00-11.30 i 17.00-18.00 z przerwami na nauki rekolekcyjne. Nie odkładajmy pojednania się z Bogiem na ostatnie chwile przed Świętami. W środę na Mszy o 11.30 udzielimy S. Namaszczenia  Chorych. Pomóżmy osobom chorym, samotnym na bycie na tej Mszy św. Niech to będzie wyraz naszej miłości wobec cierpiących i chorych.Wyjazd do obłożnie chorych we wtorek rekolekcyjny od 13.00. 

2).Dzisiaj po Mszy o 11.30 przybędzie do nas św. Mikołaj.

3).Trwamy w adwencie ,który jest okresem radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie codziennie-oprócz niedziel-sprawowana jest o 6.30 Msza wotywna ku czci NMP tzw. ,,Roraty”Zapraszamy na te Msze przygotowujące nas do Świąt Przed Roratami śpiew Godzinek ku czci NMP. Nie zmarnujmy tego czasu, który przed nami.

4).W tym tygodniu:

-w środę -św. Łucji

-w czwartek- św. Jana od Krzyża

Solenizantom tygodnia i wszystkim gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

5).W zakrystii:

-możemy nabywać świece Caritas na stół Wigilijny.Płomień świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin,którymi opiekuje się diecezjalna Caritas.Ofiary są przeznaczone na dożywianie dzieci, letni wypoczynek, wsparcie medyczne i edukacyjne. Te świece ,które będą na naszych stołach przy wieczerzy przyniesiemy na Pasterkę a potem w procesji zaniesiemy je na cmentarz i postawimy na grobach tych których już nie ma wśród nas.Niech nie będzie domu ani rodziny w którym by nie było tej świecy i otwartego serca dla innych na te piękne i rodzinne Święta.

-nabywać u p. organisty opłatki, którymi będziemy się dzielić z najbliższymi przy w wigilijny stole.

-możemy nabywać kalendarze rolników oraz kalendarze misyjne na przyszły rok

 6). Jeśli są osoby, które chcą ofiarować choinki do żłóbka i na wystój kościoła to proszę o zgłoszenie do księży

 7). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.W tym numerze przeczytamy m.in. o Świętym Janie do Krzyża. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy bocznej.

 8). Msze  24. XII. w Wigilię będą sprawowane o godz.8.00;10.00 i 12.00 Nie ma Mszy po południu z racji Wigilii. Osoby które zamówiły Msze św. proszę o sprawdzenie godzin Mszy.

 9). Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.