• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła (25.07.2021)

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła (25.07.2021)

1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Słowo Boże dzisiejszego dnia głosi ks. Kamil Samiczak, wikariusz parafii Nowiny.
2. W tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Maryi Panny,
– w czwartek – św. Martę.
3. Na przyszłą niedzielę przypada tzw. niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 8:30 zmiana tajemnic różańcowych.
4. W imieniu Pana Marcina oraz jego rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Stefana, za zamówione Msze Święte, słowa wsparcia, obecność i modlitwę.
5. Trwają prace remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu położono część przewodów elektrycznych w zakrystii. Wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają prace remontowe w kościele mówimy serdeczne Bóg zapłać. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim osobą, które pomagają w zbiórce ofiar.
6. Dziękujemy mieszkańcom Łukowej od kościoła do Bloku włącznie za wspaniałe posprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Łukowej – Kamionka. Dziękujemy parze ślubnej z dnia wczorajszego za wystrój kościoła.
7. Przygotowujemy się powoli do odpustu parafialnego, który w tym roku obchodzony będzie w niedzielę 8 sierpnia. Słowo Boże tego dnia będzie głosił ks. Krzysztof Banasik. Msze Święte tego dnia będą o godz.: 800, 1000 i 1200 – suma odpustowa. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej. Aby jak najlepiej przygotować się do tych uroczystości już dzisiaj zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi.
8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów cotygodniowej gazetki parafialnej. W najnowszym numerze przeczytamy o cudzie Eucharystycznym w Buenos Aires. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy.
9. Zachęcamy do udział w Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę w dniach 17-20 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy u ks. Dawida.
10. Intencje Mszy świętych wywieszone są w gablocie przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej.
11. Zapowiedzi: Katarzyna Gibas (par. Łukowa) i Zygmunt Gofron (par. św. Małgorzaty, Bielsko Biała) – zapowiedź II.
Konrad Majchrzyk (par. Łukowa) i Monika Gogół (par. WNMP w Opolu Lubelskim) – zapowiedź I.