• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego (11.04.2021)

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego (11.04.2021)

1) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Polecamy nas, nasze rodziny, parafie Bożemu Miłosierdziu i z pokorą powtarzamy ,,Jezu Ufam Tobie”

– po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

– po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Różańcowych

– ofiary zbierana na tacę po raz ostatni przeznaczamy na opał do CO kościoła

2) Zachęcamy do nabywania u ministrantów cotygodniowej gazetki parafialnej. W najnowszym numerze przeczytamy artykuł poświęcony koronce do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy.

3) Ministrantem miesiąca została Oliwia Gad. Serdecznie gratulujemy.

4) Wszystkie dzieci, które zbierały naklejki w Wielkim Poście prosimy o przyniesienie planszy do przyszłej niedzieli do zakrystii.

5) Intencje Mszy są wywieszone  w gablocie  przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej.

KOMUNIKAT ks.Biskupa

Drodzy Diecezjanie!

Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. Caritas Kielecka obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicach ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii. Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny. Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite Boże błogosławieństwo. 

† Jan Piotrowski-biskup Kielecki