Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu-10.03.2024 r

1). Dzisiaj racji piątkowego Dnia Kobiet modlimy się w intencji niewiast naszej parafii polecając Je opiece Bożej           i prosząc aby, były kobietami które upiększają świat i nasze rodziny.

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

2). Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje,które poprowadzi je ks.Dariusz Snochowski. Plan możemy zabrać z bocznych ołtarzy. Wyjazd do obłożnie chorych we wtorek rekolekcyjny od godz.13.00. Zapisy w zakrystii. Prosimy, aby te dni modlitwy i wyciszenia nie przeszły obojętnie, ale były czasem modlitwy i wsłuchiwania się w Słowo Boże.

Droga Krzyżowa ulicami Łukowej w Niedzielę Palmową o godz.18.00

3). Tradycją  naszej parafii w czasie W.Postu zbierane są ofiary na kwiaty do wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego       i kościoła. Proszę przedstawicieli z poszczególnych miejscowości o zabranie list z zakrystii.

4). W zakrystii możemy już zakupić czekoladowe baranki do święconki. Ofiary za nie są przekazywane na pomoc ubogim dzieciom i rodzinom.

5). Nabożeństwa Wielkiego Postu:

-Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00

-Gorzkie Żale wraz z rozważaniem w niedzielę o godz.15.00. Nie ma wtedy kazania na Mszy o 15.30.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

6). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy m.in.o darze jałmużny w naszym życiu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy.

-z kaplicy możemy zabrać foldery Caritasu do odpisu 1,5% od podatku

7). Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.