• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia na 5 niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2024

Ogłoszenia na 5 niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu-17.03.

1). W imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje które poprowadzi ks.Dariusz Snochowski student KUL- Plan rekolekcji możemy zabrać z bocznych ołtarzy. Msze dla dzieci o 10.00 Prosimy rodziców i nauczycieli, aby zadbali o uczestnictwo dzieci i młodzieży w rekolekcjach.  O godz.18.00 Msze dla młodzieży i pracujących. Spowiedź w środę godz.9.00-11.30 i 17.00-18.00 z przerwami na czas głoszenia nauk.Msza z Sakramentem Namaszczenia Chorych w środę na Mszy o godz.11.30. Prosimy o pomoc w przywiezieniu do kościoła osób starszych i samotnych. Wyjazd do obłożnie chorych we wtorek od 13.00. Zapisy w zakrystii.Ofiary składane w dzień spowiedzi tradycja naszej parafii przeznaczamy dla rekolekcjonisty. Nie lekceważmy tych modlitewnych dni wiedząc, że czasach w których żyjemy potrzebujemy pomocy Boga i Jego błogosławieństwa.Prosimy,aby te dni modlitwy i wyciszenia nie przeszły obojętnie,ale były czasem modlitwy i wsłuchiwaniu się w Słowo Boże.

W czasie rekolekcji kancelaria jest nieczynna.

2).W tym tygodniu:

-we wtorek-Uroczystość św.Józefa Oblubieńca

Solenizantom tygodnia i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

 3). Za tydzień Niedziela Palmowa-pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy

-na każdej Mszy św. czytany jest opis Męki Pańskiej i święcimy palmy

-przed Mszą św. o 11.30 spotykamy  się przed kościołem, gdzie poświęcimy palmy i procesyjnie wejdziemy do kościoła

-o godz.18.00 Droga Krzyżowa ulicami Łukowej.Chcemy zamanifestować nasza wiarę,przywiązanie

do kościoła i tradycji.

 4). Nabożeństwa Wielkiego Postu:

-Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.00.Ta modlitwa będzie upiększona symbolami światła i ciemności, które są wpisane w nasze życie.

-Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 wraz z rozważaniem. Nie ma wtedy kazania na Mszy o 15.30

 5). W zakrystii możemy nabywać czekoladowe baranki na stół Wielkanocny.Ofiary za nie są przekazywane na dożywianie biednych dzieci.Bądźmy wrażliwi na potrzeby innych szczególnie biedniejszych od nas.

 6). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy m.in. o symbolice Niedzieli Palmowej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w bocznej kaplicy.