Ogłoszenia duszpasterskiej XV Niedziela Zwykła (16.07.2023)

1) Dzisiaj:
– gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Chowańca, przewodnika grupy biało-niebieskiej Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy mu za wspólną modlitwę i świadectwo na temat pielgrzymowania. Po Mszy Świętej swoją dobrowolną ofiarą będziemy mogli wesprzeć organizacje pielgrzymki oraz zapisać się do duchowej grupy pielgrzymkowej.
2) W tym tygodniu:
– we wtorek – św. Szymona z Lipnicy;
– w czwartek – bł. Czesława, prezbitera;
– w piątek – św. Apolinarego, biskupa i męczennika;
– w sobotę – święto św. Marii Magdaleny – odpust w parafii Chomentów;
– w przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Przy okazji poświecenia będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na zakup samochodów dla misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Na Mszy Świętej
o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji Kierowców.
Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej Łukowskiej.

3) Kancelaria parafialna w lipcu czynna każdego dnia po ostatniej Mszy Świętej danego dnia.

4) W tym tygodniu odszedł do Andrzej Nowak z Łukowej i Jan Papka z Wojkowca.

5) W najbliższym czasie:
– 6 sierpnia – odpust parafialny, któremu będzie przewodniczył ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
– 3 września – Dożynki Parafialne.

6)  Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy o św. Marii Magdalenie. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy bocznej.

7) Intencje Mszy Świętych są wywieszone w gablocie przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej.