Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła (9.07.2023)

1) W tym tygodniu:

– we wtorek – św. Benedykta, opata i patrona Europy;

– w środę – św. Brunona Bonifacego, biskupa i męczennika;

– w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;

– w niedzielę – NMP z Góry Karmel – odpust w Brzegach.

Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej Łukowskiej.

2) Kancelaria parafialna w lipcu czynna każdego dnia po ostatniej Mszy Świętej danego dnia.

3) W tym tygodniu odszedł do wieczności Andrzej Pałyga z Łukowej.

4) W najbliższym czasie:

– 13 lipca o godz. 20.00 – Nabożeństwo Fatimskie w intencji mieszkańców Wojkowca, Lelusina, Gajówki i Wymysłowa;

– 16 lipca – będziemy gościć ks. Tomasza Chowańca, przewodnika grupy biało-niebieskiej Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki, który opowie nam trochę o idei pielgrzymowania oraz zachęci do wzięcia udziału w tegorocznej pielgrzymce. Po Mszy Świętej swoją dobrowolną ofiarą będziemy mogli wesprzeć organizacje pielgrzymki oraz zapisać się do duchowej grupy pielgrzymkowej;

– 23 lipca – z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów;

– 6 sierpnia – odpust parafialny, któremu będzie przewodniczył ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

– 3 września – Dożynki Parafialne.

5)  Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy o św. Brunonie Bonifacym. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej znajdującej się w kaplicy bocznej.

6) Dzieci, które zbierały naklejki podczas błogosławieństwa na koniec Mszy Świętej i oddały książeczki, prosimy o odbiór nagród z zakrystii. Wszystkie zaś dzieci zachęcamy od września do włączenia się w kolejną edycję tej formy aktywności religijnej. W najbliższym czasie będzie można otrzymać książeczkę na przyszły rok katechetyczny.

8) Intencje Mszy Świętych są wywieszone w gablocie przy kościele oraz zamieszczone w gazetce parafialnej.