Ogłoszenia na XV niedzielę zwykłą – 14.07.2024 r.

XV  Niedziela Zwykła-14.07.2024r.

1).Dzisiaj

-Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona z I niedzieli lipca w związku z z twz. „niedzielą pielgrzymkową”, w której gościł w naszej parafii ks. Łukasz Chowaniec. Zachęcał on nas w Bożym Słowie do udziału w XLIII Kieleckiej Pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Wyrusza ona z Wiślicy 5 sierpnia i dotrze do sanktuarium na Jasnej Górze 13 sierpnia. Można na nią zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej lub uczynić to w tradycyjny sposób, na miejscu w pierwszym dniu pielgrzymowania. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

2).  Zachęcamy również do udziału w XII Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 19 do 22 sierpnia.

3). W tym tygodniu:

-jutro-św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

-we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

-w czwartek – św. Szymona z Lipnicy;

-w sobote- bł. Czesława, prezbitera;

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

4). W tym tygodniu odeszli do wieczności Stanisław Sobczyk z Łukowej oraz Helena Rutkowska z Chmielowic.

5). Kancelaria czynna jak w pozostałe dni roku tj: w poniedziałek o godz: 15:30, we wtorek i czwartek od godz. 08:00 do 09:00

6). W środę dokończenie montażu odnowionego ołtarza z kaplicy bocznej. Dziękujemy za ofiary składane na odnowienie tego ołtarza w czasie kolędy. Ofiary składane w tym miesiącu są przeznaczone na brakującą resztę oraz na kolejne prace w naszej świątyni m.in. na wkład własny na remont ołtarzy bocznych.W zakrystii zostały jeszcze listy z Łukowej Wału, Wymysłowa.

7). W najbliższym czasie:

-28 lipca po każdej Mszy św.poświęcenie pojazdów z racji św.Krzysztofa

-11.08.odpust z racji Uroczystości Przemienienia Pańskiego.Msze o godz.8.00;10.00 i Suma o 12.00

8). 30 i 31.08 parafia organizuje pielgrzymkę do Zamościa,w czasie której będziemy zwiedzać m.in. Sanktuarium MB w Krasnobrodzie, kościół na wodzie, Stare miasto. Koszt 300zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. Dzisiaj w gazetce przeczytamy m.in. wyjeździe wakacyjnym LSO w Bieszczady.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się kaplicy bocznej.