• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia parafialne – I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

Ogłoszenia parafialne – I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

I  Niedziela Wielkiego Postu-18.02.

1). W środę rozpoczęliśmy W. post – czas przemyśleń nad swoim życiem, modlitwy, pokuty i jałmużny. Podejmujmy w tym czasie czyny pokutne ,otwierajmy serca na drugiego człowieka i Boga. Miejmy czas dla Boga i rodziny.Od środy obowiązuje w liturgii kolor fioletowy. Nie stroi się kościoła kwiatami.

Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkiego Postu:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00
  •  Gorzkie Żale wraz z rozważaniem w niedzielę o godz.15.00. Nie ma wtedy kazania na Mszy o 15.30.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. i pomodlić się w intencjach Ojca św. Rekolekcje rozpoczniemy w V niedzielę W.Postu-17.03 a poprowadzi je ks. Dariusz Snochowski. Podejdźmy poważnie i z wiarą do tego pięknego czasu, który przed nami.

2). W tym tygodniu:

– we czwartek – święto katedry św Piotra

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

 3). Na ołtarzach bocznych do szklanych pojemników możemy jeszcze składać przedmioty srebrne i złote z których chcemy wykonać kielich jako dziękczynienie za dar naszej wiary z prośba o bł.Boże dla naszych rodzin i parafii.

 4). W pierwszą niedzielę marca po Mszy św o 08.30 obowiązkowe spotkanie z rodzicami chcącymi chrzcić dzieci w najbliższych miesiącach.

5). Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy m.in. o darze modlitwy. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy.

6). Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.