• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę zwykłą – 11 luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na 6 niedzielę zwykłą – 11 luty 2024 r.

VI  Niedziela Zwykła-11.02.

 1). Dzisiaj NMP z Lourdes-Światowy Dzień Chorych.Msza św.intencji ludzi chorych o godz.11.30

 2).W środę rozpoczynamy W.post-czas przemyśleń nad swoim życiem,modlitwy,pokuty i jałmużny. Podejmujmy      w tym czasie czyny pokutne,otwierajmy serca na drugiego człowieka i Boga. Miejmy czas dla Boga i rodziny. Rozpocznijmy ten Święty czas do Mszy w Popielec i posypania głowy popiołem. Msze o godz.8.30;11.30 i 17.00.        W ten dzień obowiązuje nas post ścisły tzn.jeden posiłek do syta i 2 razy lekko posilić się bez potraw mięsnych.        Od środy obowiązuje w liturgii kolor fioletowy. Nie stroi się kościoła kwiatami. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00

-Gorzkie Żale wraz z rozważaniem w niedzielę o godz.15.00.Nie ma wtedy kazania na Mszy o 15.30. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej,przyjąć Komunie św. i pomodlić się w intencjach Ojca św. Rekolekcje rozpoczniemy w V niedzielę W.Postu-17.03 a poprowadzi je ks.Dariusz Snochowski. Podejdźmy poważnie i z wiarą do tego pięknego czasu,      który przed nami. Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej. 

 3).Dziękujemy rodzinom z Ostrowa do Łukowej do sklepu za bardzo piękne posprzątanie kościoła

4).W tym tygodniu został zamontowany nowy dębowy konfesjonał ,w którym mamy możliwość spowiedzi w tradycyjny sposób(po prawej stronie)jak również po lewej stronie spowiedź w zamkniętym pomieszczeniu. Lampka koloru zielonego mówi nam o tym,że nie ma nikogo do spowiedzi. Korzystajmy jak jak najczęściej Z daru Bożego Miłosierdzia.

5). Na ołtarzach bocznych do szklanych pojemników możemy jeszcze składać przedmioty srebrne i złote z których chcemy wykonać kielich jako dziękczynienie za dar naszej wiary z prośba o bł. Boże dla naszych rodzin i parafii.

6).W pierwszą niedzielę marca po Mszy św.o 8.30 obowiązkowe spotkanie z rodzicami chcącymi chrzcić dzieci w najbliższych miesiącach.

7).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej.W tym numerze przeczytamy m.in. o Popielcu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdujące się w kaplicy.

8).Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej.