Ogłoszenia parafialne na V niedzielę wielkanocna – 28.04.2024

V Niedziela Wielkanocna -28.04.2024 r.

1). Dzisiaj po Mszy św godz. 08.30 ostatnie przed wakacjami spotkanie z rodzicami chcącymi chrzcić dzieci w najbliższych miesiącach i w czasie wakacji.

2). W środę rozpoczynamy miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony M.Bożej. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie po Mszy o godz.17.00 a w niedzielę po Mszy o 15.30. Przestrójmy przydrożne kapliczki i krzyże. Gromadźmy się przy nich modląc się, wielbiąc Maryję za Jej pokorę ufność i wiarę. Prośmy Ją w tych modlitwach,  aby wstawiała się u Boga za naszymi rodzinami i parafią.

3).W tym tygodniu:

-jutro-św.Katarzyny Sieneńskiej

-w czwartek-św.Atanazego. Dzień Flagi Narodowej

-w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski.Msze św. o godz.8.30 i 10.00-w intencji Ojczyzny.Po

Mszy o 10.00 Milenijny Akt Oddania Polski w opiekę Matki Bożej. Przystrójmy nasze domy flagami narodowymi         i módlmy się o dar pokoju dla naszej Ojczyzny. Spowiedź z racji I piątku przed Mszami św. Nie obowiązuje nas w ten dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

-w sobotę-św.Floriana męczennika-patrona strażaków i i hutników.Msza w intencji druhów strażaków w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni oraz opieki Matki Bożej

4). 03.05. w Uroczystość NMP Królowej Polski  poświęcenie pól. Módlmy się wspólnie i gorliwie o dar bł.Bożego, opieki św.Izydora i stokrotne plony dla naszych pól,ogrodów i łąk.

Musimy widzieć i dostrzegać, że każdy dzień, miesiąc naszego życia i plony są w ręku Boga, który daje życie, zsyła deszcz i słońce. Msze w intencji mieszkańców z poszczególnych miejscowości już w najbliższą  niedzielę. Szczegóły w gablocie i gazetce parafialnej. Plan poświecenia pól 03.05. Piątek:

*godz.12.00-Gajówka, Lelusin,Wojkowiec ,Wymyysłow -1 ks. -Kawczyn i Chmielowice-2 ks.

*godz.14.00-Ostrow i Ostrow Gaj-1 ks. -Zbrza -2 ks

*godz.16.00 Łukowa-1 ks.

Poświęcenie pól w Siedlcach 08.06. wraz z festynem z racji Dnia Dziecka. Pojazdy prosimy 15 minut przed poświęceniem.

5). W najbliższą niedzielę w naszej parafii,,Niedziela Maryjna”. Gościć będziemy o.Michała Nowaka Franciszkanina, który w Słowie Bożym będzie nas zachęcał do oddania swojego życia Niepokalanej.

6).Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca:

-Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona na 12.05

-po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych dla RŻR

7).W najbliższym czasie:

-I Komunia Święta w sobotę 11.05. o godz.13.00

-pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie 13.05  o godz.20.00 w intencji mieszkańców Zbrzy

-17.05 w piątek o godz.17.45 wyjazd na czuwanie Margaretek i chętnych parafian do Imbramowic. Zapisy w zakrystii

8). W tym tygodniu odszedł do wieczności Bogdan Kaczor z Siedlec

9).Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. Dzisiaj przeczytamy m.in. tradycji Nabożeństw Majowych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się kaplicy