• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
XXXI Niedziela Zwykła (28.10.2022)

XXXI Niedziela Zwykła (28.10.2022)

1.Dzisiaj:

-rocznica poświęcenia kościoła.Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni w której dokonuje się nasze zbawienie
-Dzień Seminaryjny.Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium. Modlimy się o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.Ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele WSD

2.We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych-czas poświecony pamięci tych co odeszli na drugą stronę życia. Darem,który my dajemy zmarłym to nasza codzienna modlitwa,pamięć serca,nadzieja i wiara,że spotkamy się z nimi w Domu Ojca.Tradycją lat ubiegłych roznoszone są do naszych rodzin koperty na wypominki. Ofiara za jedną duszę na cały rok tyle co intencja mszalna.Modlimy się za nich w każdy I piątek miesiąca.Msze 01.XI o godz.8.00(kościół) i 11.00(cmentarz). Procesja z kościoła o godz.10.30 i modlitwy przy 5 stacjach na cmentarzu.Gdyby ktoś nie dostał koperty na wypominki, to są one wyłożone na bocznych ołtarzach.

3. W środę-Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych-Dzień Zaduszny.Mzse o godz.8.30;11.30 z  procesją do 5 stacji wokół kościoła i 17.00.Modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Prosimy o kulturalne sprzątanie grobów i wkładanie śmieci do kontenerów znajdujących się wewnątrz cmentarza. Pamietajmy o kulturalnym zachowaniu się na cmentarzu: nie biegamy w czasie Mszy, nie palimy papierosów, nie używamy telefonów. Zachowujmy szacunek i powagę na tym świętym miejscu Nie róbmy z tych pięknych uroczystości festynu i spotkania towarzyskiego. Nie prześcigajmy się w tym na którym grobie jest więcej świec czy kwiatów. Groby to nie wystawy sklepowe-ale miejsce zadumy i powagi nad majestatem śmierci.Prosimy o mądre ustawianie się pojazdami,pamiętając że są inni kierowcy którzy też chcą zaparkować.Pamiętajmy o porządku na parkingach.Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na wywóz śmieci z cmentarza.W oktawie Urozcystosći Wszystkich Świętych za za nawiedzenie cmentarza,zmówienie modlitwy w intencjach papieża,bycie w stanie łaski uświęcają możemy uzyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za zmarłych.

Jutro o godz.18.00,,Noc Wszystkich Świętych”-wieczór modlitwy, zadumy i powierzenie się Bogu przez wstawiennictwo tych, którzy jako święci oglądają Boże oblicze. Rozpoczynamy tę modlitwę od Różańca, potem adoracja przy relikwiach świętych.Potem udamy się w procesji światła na cmentarz. Zabierzmy ze sobą świece.Spowiedź przed tymi uroczystościami dziś i jutro od 18.00 do 19.00

4. W tym tygodniu wspominamy:

-w piątek-św.Karola Boromeusza.Jest to również I piątek miesiąca.Spowiedź od 16.15 do 17.00

Solenizantom tygodnia, parafianom i gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej

5. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca:

-Adoracja Najświętszego Sakramentu

-ofiary składane na tace przeznaczamy na opal do CO kościoła

6. Bóg zapłać:

– rodzinom z Chmielowic za piękne posprzątanie kościoła

-p kaczor za ofiarowanie kwiatów

7. Rodzina Stułów z Brzezin dziękuje za zbiórkę pieniędzy na odbudowę spalonego domu 

8.W tym tygodniu odszedł do wieczności Kazimierz Szewczyk z Ostrowa 

9.W zakrystii możemy zakupić kalendarze rolników na przyszły rok

10. Zachęcamy do nabywania u ministrantów gazetki parafialnej. W tym numerze przeczytamy o
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się w bocznej kaplicy

11.Intencje Mszy św. są wywieszone w gablocie przy kościele i umieszczone w gazetce parafialnej