• 735 974 559
  • Łukowa 132, 26-060 Chęciny
Uroczystość Trójcy Świętej (4.06.2023)

Uroczystość Trójcy Świętej (4.06.2023)

1) Dzisiaj:

-Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii przeżywamy,,Niedzielę Grobową”. Msze o godz.8.30 (w kościele) i 11.30(cmentarz)

O godz. 11.15 procesja z kościoła na cmentarz w czasie której modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych. Po Mszy na cmentarzu zmiana Tajemnic Różańcowych dla RŻR i dziesiątka różańca w intencji zmarłych. Ofiary zbierane dziś na tacę  przeznaczamy na

utrzymanie cmentarza a przede wszystkim na wywóz śmieci. Nie ma Mszy św. po południu.

-Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższą niedzielę

2).W tym tygodniu:

-jutro św.Bonifacego .Kancelaria jutro jest nieczynna

-We czwartek-Uroczystość B.Ciała.Msze o godz.8.00 i 10.00 z procesja do 4 ołtarzy.W tym roku proszę aby ołtarze przygotowali:I(koło Dino) Chmielowice-ul.Szkolna; II(w centrum)-Zbrza N.Wieś;  III(przy cmentarzu)- Wojkowiec;IV(przy kościele)-Łukowa Ścigna.Zaparzsamy na Mszę i

procesje druhowi starażaków, RŻR,dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów,asyste do fertetronow i figur. Niech procesja z Najśw. Sakarmentem będzie dla nas wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postacią Chleba.

Solenizantom tygodnia oraz gościom życzymy błogosławionych dni i opieki Matki Bożej.

3).Za tydzień:

-na Mszy o godz.8.30 będziemy gościć ks.Artura Podgórskiego,który 2 tygodnie temu przyjął święcenia kapłańskie. Chce w naszej wspólnocie dzielić się radością i wspólnie z nami dziękować Boga z dar kapłaństwa i modlić się w intencji naszej parafii

-proszę aby przedstawiciele z poszczególnych miejscowości zabrali zakrystii listy na zbiórkę ofiar z naszych rodzin na spłatę długu za odnowienie ołtarza i prezbiterium.Ten dług wynosi 45 tys.zł

-po Mszy o 8.30 obowiązkowe spotkanie z rodzicami chcącymi chrzcić dzieci w najbliższych czasie

4) W najbliższym czasie:

-13.06 o godz.20.00 Nabożeństwo Fatimskie w intencji mieszkańców Ostrowa

-18.06 na Mszę o godz.8.30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.Po Mszy Spotkanie

-wszystkie dzieci, które zbierały naklejki podczas błogosławieństwa prosimy o przyniesienie książeczek z naklejkami do zakrystii do niedzieli 18 czerwca.

5).Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę,aby do jutra złożyli deklarację i wplaciły wpłaciły zadatek na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.